Yaban Arısı

Yaban Arısı, 20 yıl sonra yeniden bir araya gelen biri işkenceci ve biri kurban olan iki lise arkadaşının birbirlerinden bağımsız değişen hayatlarında ortak eklemlenen problemleri çarpıcı bir dille konu ediniyor.

Heather okuldayken, gözlüklü, özgüvensiz bir geç kızdır ve bir kabadayı çetesinin mağdurlarından biridir. Şimdi, 20 yıl sonra, lüks bir evde yaşayan zengin bir kadın haline gelmiştir. Heather’ın şimdiki hayatı eski hayatı ile keskin bir kontrast içindedir. En yakın arkadaşı olan Carla, 7. Sınıfın sonunda Heather’ın en azılı işkencecilerinden biri olmuş ve okul yılları boyunca onun korkuyla yaşamasının en büyük sebebi haline gelmiştir.

Carla ise okulu terk ettikten hemen sonra hamile kalmış, kendisinin iki katı yaşında vasat bir adamla yaşamaya başlamış ve çok yakın zamanda 5. çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Heather okul yıllarından beri görmediği Carla ile bir buluşma ayarlar. Bu buluşma böbürlenmek için ayarlanmış bir buluşma değildir. Heather, Carla’ya para dolusu bir çanta ve şaşırtıcı bir iş teklifi ile gelecektir.

“Yaban Arısı” hayatta bir insanın zorda kaldığında her şeyi yapabileceğini, çekilen acıların yıllar sonra dahi olsa insan psikolojisindeki etkilerini ve dengelerin zaman içerisinde tam tersine dönebileceğini, zaman zaman komik zaman zaman ise sert bir dille seyirciye anlatıyor.

Oyun Ekibi

Melike Durak Aras / Heather
Tuğçe Mine Aktulay / Carla
Morgan Lloyd Malcolm / Yazar
Levent Aras / Yönetmen, Işık Tasarımı
Başak Gümülcinelioğlu / Çevirmen
Emra Albayrak Şahin / Dekor Tasarım
Müge Hooper / Kostüm Tasarım
Gürkan Çakıcı / Müzik
Tuğçe Mine Aktulay / Sanat Yönetmeni
Elif Görmez / Asistan
Anıl Akagün / Asistan
Devrim Kabacağlu / Asistan

SEANSLAR

Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

Galeri